9 Ocak 2015 Cuma

MAC Paint Pot Painterly-Göz Bazı...


Yeni bir postla yeniden Merhaba Arkadaşlarrr :)
Bugün severek kullandığım ve vazgeçmeyi düşünmediğim demirbaş makyaj ürünüm MAC Paint Pot Painterly yani far bazı-göz bazını anlatacağım.

Doğruyu söylemek gerekirse yakın bir zamana göre bu tarz ürünler pek ilgimi çekmezdi ancak MAC mağazasını ziyaret ettiğim bir gün görevli bayan göz kapağımın üzerinde deneyip farkı gösterince almadan edemedim yalnız ben bu ürünü farz bazı özellikli olarak kullanmıyorum.

-Birinci kullanım amacım;tek başına rimel kullandığımda aydınlık görüntüsüyle göz kapağımdaki ve göz çevremdeki damar görüntüsünü ortadan kaldırsın,
-İkinci kullanım amacım ise; özellikle yağlı bir göz kapağına sahip olduğum için çabuk dağılıp,silikleşen  eyeliner'ımın kalıcı olmasını sağlamak için.(Ecotools'un far fırçasıyla uyguluyorum...)


Özelliklerine gelecek olursak;
Kremsi yapıya sahip ve kolay uygulanabiliyor.Benim fırçayla uyguladığıma bakmayın parmak yardımıyla da çok rahat sürülüyor hatta parmakların ısısıyla daha güzel yayılıyor.En önemli artısıysa asla birikme yapmaması çünkü en tahammül edemediğim konu budur göz ürünlerinde.

Ve görevli bayanın da üstünde durduğu önemli bir noktada,uygulama sırasında kapağı açık ve fotoğrafta göründüğü gibi ağzı açık bırakmamalısınız.Ters çevirip bekletmeli ya da üzerine bir peçete yardımıyla durması gerekmekte,yoksa ürünün hemen kuruyacağını belirtmişti.

Ayrıca ufak bir not; ben bu ürünü ve benzeri kapatıcıları buzdolabında bekletiyorum bilmiyorum doğru mu ama yazın sıcaktan,kışın da evin sıcaklığından sanki eriyor gibi geliyor ve uygulamada zorluk yaşıyorum.Belki benim gibi yapanlar vardır bilemiycem :)

Makyajda kolaylıktan yana olduğum için bu tarz çok amaçlı ürünleri kullanmayı seviyorum.Ayrıca "tek ürün olsun iyi olsun yeni arayışları girmeyeyim" insanıyım biraz.Bu yüzden önerilerim bu yönde olacak.Deneyip uzun zaman kullanıp olumlu sonuçlar alınan ürünlerin paylaşımından yanayım.


Mac Paint Pot Painterly 5 gr,oldukça bereketli bir ürün,kolay kolay bitmiyor.
Fiyatı : 54 TL

Eevvettt bu postta bu kadarcık :) Umarım güzel anlatabilmişimdir,okuyan arkadaşlarıma faydalı olabilmişimdir .

GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

8 Ocak 2015 Perşembe

La Roche-Posay Effaclar Sıkılaştırıcı- Mikro Soyucu Tonik...


İlk paylaşımıma yaklaşık bir yıldır severek kullandığım La Roche-Posay sıkılaştırıcı tonikle paylaşmak istedim.Aslında tonik kullanmak gibi bir alışkanlığım yoktu, genelde gül suyu kullanmayı tercih ediyordum. Ancak baktım ki ne olumlu ne olumsuz bir etkisini görmüyorum. Bu sefer başladım tonik aramaya :) O sıra sevgili http://deepbeauty.blogspot.com.tr de bu toniği görünce ve olumlu etkileri de bana "evvvett sanırım bu tam aradığım şey" dedirtince eczaneye gidip hemen aldım.Ve dediğim gibi bir yıldır da değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Haydi o zaman özellikleri neymiş bir bakalım :) 

Ürünün özellikleri firma tarafından şöyle açıklanmış;

Effaclar sıkılaştırıcı mikro-soyucu tonik içeriğindeki temizleyici maddeler ve sıkılaştırıcı LHA™ ile ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve tıkanmalarını engeller.Ultra-fresh soyucu formül cilde anında temiz ve arınmış hissi verirken, La Roche Posay termal suyu da cilt nemini korur ve cildi yatıştırır. Böylece cildin temiz, bağlıklı ve rahat kalması sağlanır. Teker teker soyma özelliği ile hiçbir irritasyona sebep olmaz, en hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilir.Yağlı ve akneye meyilli ciltler için uygun olduğunu da ayrıca belirtmek isterim.Gelelim bende ki "+" larına;

-Yüz temizleme jelimle yıkasam bile bu tonikle arkasında temizlediğimde pamukta ciddi bir kir tabakası görüyorum.Bu da benim gibi özellikle T bölgesi yağlı bir bayan için derin bir temizlik hissi veriyor.
-Tonik olduğu için ister istemez alkol barındırıyor ama inanın cildinize sürdüğünüzde hiç hissetmiyorsunuz aksine bir ferahlık veriyor bana.
-Ve en önemlisi 200 ml olması, fiyatı son aldığımda sanırım 44 TL ydi ancak çok bereketli kolay kolay bitmiyor ki ben sabah akşam kullanıyorum.

Benim için şimdilik olumsuz bir yanı olmadı mennuniyetle kullanmaya devam ediyorum. Şimdilik benden bu kadar. Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere. MUTLU KALIN :)