COSMED Day-To-Day Peeling / LIERAC Tonique Eclat


Yaklaşık bir hafta önce n11.com'da seçili ürünlerde indirim olduğu fırsatını gördüm. Özellikle birtakım cilt bakım ürünlerim bittiği için bu fırsatı değerlendirip, site üzerinden satın almak istedim. Bu kez hep kullandıklarım dışında farklı marka ve çeşitleri alıp, denemeyi tercih ettim. Elime ulaştıklarından bu yana da düzenli olarak kullandığım için bariz bir fikrim oluştu haklarında tabii. 


 Öncelikle COSMED'in günlük peelinginden başlayacak olursam;
neredeyse bir buçuk aydır cilt temizleme/bakım rutinimde peeling yok. Bunun sebebi saçma gelebilir ama içime sinen bir peeling bulamamış olmam. Daha önce Garnier'in üçü bir arada ürününü uzun bir süre peeling olarak kullandım. Fakat son zamanda olumlu/olumsuz bir etkisini göremediğim için bitince yenilemek istemedim. Velhasıl kelam, aradım sordum COSMED Day-to-Day'de karar kıldım. Şanslıymışım dediğim gibi indirimde denk geldim. 


Artık yüzüme hafif yapılı ürünler kullanma eğiliminde olduğum için bu peeling tam aradığım niteliklerdeydi. Zaten adı üzerinde krem peeling. Partikülleri gözle görülür değil, sadece cildime uygularken hissediyorum ki o da çok hafif şekilde. Buna rağmen gözeneklerimi temizlediğini (özelikle burun üzerimi ve çevresini) ve pürüzsüzleştirdiğini hissettim. Krem formda olduğu için de temizleme sonrası germe veya kurutma problemi yaşatmadı. Aksine cildimi nemlendiriyor. İlk kez arındırırken nemlendiren bir ürün kullandığım için başta şaşırsam da şu an çokça seviyorum bu özelliğini. Özellikle kış aylarında ne kadar karma bir cilde sahip olsam da yer yer pullanma/kuruma problemini her cilt gibi ben de yaşıyorum. Bu yüzden kışın benim için çok daha etkili bir ürün olacak.
"Antioksidan içeriği ile cildi tahriş etmeden ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar, cildin oksijen alımı güçlenir ve cilt tazelenir. Cilt dokusunu yenileyerek gözeneklerin sıkılaşmasına, dengeli bir cilt tonu oluşumuna yardımcı olur ve yumuşaklık kazandırır."


Günlük kullanıma uygun temelli bir ürün ancak ben her peelingde olduğu gibi haftada üç kez banyo esnasında kullanmayı tercih ediyorum. Peeling ürünler bana kalırsa bu şekilde daha etkili sonuç veriyor. 


Alışverişimin diğer ürünü de LIERAC markasına ait tonikti. Uzun zaman oldu sanırım La Roche Posay'in arındırıcı/soyucu toniğini kullanıyordum. Çokta memnundum hatta blogumu ilk açtığım dönemde yazdığım ilk yazımda bu ürün hakkındaydı (tıklayınız). Değiştirme ihtiyacı hiç hissetmedim ama insan yeni şeyler de denemek istiyor haliyle. LIERAC'ın temizleme jelini halihazırda memnuniyetle kullanıyorum. Sitede markanın ürünleri de indirimdeyken temizleme jelimi yedeklerken bu toniği de gözüme çarpınca alıp denemek istedim.


Genel özellikler itibariyle;

"Lierac Tonique Eclat Vitamin İçerikli Tonik, cildinizi arındırır ve ferahlık hissi verir. Makyaj temizliği için uygun cilt bakım toniğidir. Cildin vitamin ve besin ihtiyacını karışılar, nemlendirip temizler. Cilt hasarlarını onarıp yıpranmayı önler. Dış etkenlere karşı güçlendirip korur. Leke, kir, atık ve makyaj kalıntılarını ciltten arındırır. Cildi aydınlatıp pürüzsüz hale getirir. Genç ve canlı görünüme kavuşturur."

"Bitkisel bal ve detoks özelliği gösteren probiyotikler,gelincik çiçegi ve portakal çiçegi özü gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur."


Ürün özelliklerinde belirtildiği gibi arındırıcı ve nemlendirici etkisi ön planda. Tüm kir ve makyaj kalıntılarını arındırıyor. Özellikle arındırma özelliği La Roche Posay'le aynı düzeyde bu yüzden çokça sevdim. Nemlendirici olması da beni bir hayli şaşırttı çünkü arındırıcı bir ürün olmasına karşın kullanım sonrası cildim resmen nemlendirilmiş gibi oluyor. Bu özelliği nedeniyle yağ bezesi oluşumdan çok korktum ama böyle bir problemle şükür ki karşılaşmadım. Yakma, germe ve kurutma sorunu da yaşamadım. Hem derinlemesine hem de nazik bir temizleme sağlıyor. Tüm cilt tipleri için uygun olduğunu, günde iki kez temizlenmiş cildime nemlendiriciden önce uyguladığımı da belirtmeden geçmeyeyim.

Sonuç olarak şu an için memnunum, benim için iki üründe güzel bir deneyim oldu. Merak edenleriniz için de umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sizlerinde öneri ve görüşlerinizi bekliyorum...

Yorumlar